Hazır Bitki Yetiştirme Setleri

Evde yetiştirmeye yeni başlayanlar ve tek tek uğraşmak istemeyenler için hazır bitki yetiştirme seti hazırladık. Bitki yetiştirme setlerinde tohumdan hasada kadar ihtiyaç duyacağınız tüm ekipmanları bulabilirsiniz.

Bitki Yetiştirme Kabini

bitki yetiştirme kabin seti

Bitki yetiştirme kabini, bitkiniz için kapalı bir ekosistem oluşturmanızı sağlar. Ve bitki yetiştirme setinin ana parçasıdır. Bitkinizin ihtiyaç duyduğu ortam şartlarını kontrol ederek hasat miktarınızı ve bitkinizin sağlığını arttırabilirsiniz.

 

Bitki yetiştirme kabinleri ışık, nem ve hava geçirmez. İçerideki ortam şartlarını sağlamak için gereken diğer ekipmanlar bitkinizin ihtiyaç duyduğu ısı, nem, ışık ve havalandırmayı sağlayacaktır.

Bitki Yetiştirme Lambası

led bitki yetiştirme lambası

Bitki yetiştirme lambaları ile iç mekanda bitki yetiştirmek her geçen gün yaygınlaşıyor. Yaygınlaşan evde bitki yetiştirme sistemlerine teknoloji de ayak uyduruyor. 

Bitki yetiştirme lambaları, bitkinizin yapay Güneş'i olacak. Güneş ışığına ne kadar yakın değerler(spektrum) de ışık verirse bitkiniz o kadar sağlıklı ve bol hasat verecektir.

Yeni nesil bitki yetiştirmeye özel üretilen led teknolojisi ile gerçek full spektrumun farkını gözlerinizle göreceksiniz. Eski nesil led, hps, mh ve floresana nazaran %30 daha fazla hasat almanızı sağlar. Ve 100.000 saat kullanım ömrü ile ekonomik bir çözüm sunar.

Havalandırma Sistemi

havalandırma fanı kanal tipi sessiz

Bitki yetiştirme kabini içerisinde ki hava döngüsünü sağlayarak sürekli içerideki havayı tazeler. Bu sayede bitkinin ihtiyaç duyduğu havalandırma şartları sağlanır. 

Havalandırma seçerken dikkat etmeniz gereken etkenlerden biri ses. Tabii uğultudan, gürültüden hoşlanmıyorsanız. 17 db ses şiddetiyle çalışan sessiz havalandırma fanı ile bu sorundan tamamen kurtulabilirsiniz.

Aktif Karbon Filtre

aktif karbon filtre

Bitki yetiştirme kabininde oluşacak istenmeyen koku ve partikülleri engeller. Aktif Havalandırma fanına bağlanarak kullanılan aktif karbon filtre, bir buçuk yıl kullanım ömrüne sahiptir.

İstenmeyen kokuları tamamen yok eder. Bu sayede daha rahat ve steril bir ekosistem kurmuş olacaksınız. Aktif karbon filtre seçerken havalandırma fan hacminden yüksek değerde seçmeye özen gösteriniz. Bu sayede havalandırma veriminiz artacaktır.

Ölçüm Cihazları

Bitki yetiştirme kabini içerisinde oluşturduğunuz ekosistem bitkinizin her evresinde farklı değerlere ihtiyaç duyacaktır. Bunları takip etmek hayati öneme sahip. Emek verdiğiniz bitkinizin fazla sıcaklık yüzünden kurumasını veya fazla nem yüzünden küflenmesini istemezsiniz.

Isı ve Nem Ölçer

dijital ısı ve nem ölçer termometre

Bitki yetiştirme kabinine yerleştireceğiniz dijital ısı ve nem ölçer sayesinde anlık olarak ısı ve nem takibi yapabilirsiniz. İçerideki nem miktarı arttıkça havalandırma fanını açarak fazla nem ve sıcaklıktan kurtulabiliriz.

Toprak Ph Ve EC Ölçer

Toprak ph ve ec ölçer

Bitkiniz, topraktan aldığı besinler ile gelişecektir. Bitkilerin topraktaki besinleri alabilmesi için Ph değeri 6 - 6.5 olmalıdır. Aynı zamanda EC(gübre miktarı) ölçerek bitkinizi fazla gübre ile zehirlemekten korunabilirsiniz.