Aktif karbon filtre koku filtreleme bitki çadırı

Koku (Odor) Kontrolü İçin İdeal Aktif Karbon Filtre Kurulumu

Kapalı bitki yetiştirme ortamlarına, soğuk, taze havanın girmesini ve sıcak, nemli "kullanılmış" havanın çıkmasını sağlamak için iyi havalandırmaya ihtiyaç duyar. Ancak kapalı alanda bitki yetiştirmek, topraktan, gübrelerden ve bitkilerin kendisinden istenmeyen ve hatta potansiyel olarak toksik kokular ve kirletici maddeler üretebilir. Egzoz havası genellikle kapalı alana tahliye olduğundan, hava akış sisteminize aktif karbon filtre eklemek kokuları ve kirleticileri kontrol etmenin en iyi yoludur. Verimli hava akışını korurken havanızı temizlemek için ideal koku kontrolü için bir karbon filtreyi nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Karbon Filtre Nereye Kurulur?


Filtrenizin yeri egzoz sistemindedir. Evdebitki aktif karbon filtreleri, hava akışı kaybına neden olmayacak minimum iç dirençle uzun ömürlü, maksimum filtreleme performansı ve minimum ses için AFS Silent egzoz fanlarına kolayca monte edilir. Fan ve filtre, bitki yetiştirme kabini tavan desteklerinden asılabilir veya tavana tutturulabilir.

Karbon Filtre Fana Nasıl Bağlanır?

Filtre, kirletici maddelerin fan muhafazasına ulaşmadan önce çıkarılması için fanın giriş tarafına monte edilmelidir. Filtreler, toz, küf ve diğer partiküllerin filtrenin kendisindeki aktif kömürü tıkamasını önlemek için elyaf filtrelerle birlikte gelir, bu nedenle filtreye hava itmek yerine filtreden hava çekmeniz gerekir.

Kabininizin boyutuna bağlı olarak hem besleme hem de egzoz fanlarına sahip olabilirsiniz. İdeal olarak, kapalı bir yetiştirme alanında temiz hava beslemesi, yere yakın olacak ve egzoz, tavana yakın olacaktır. Bu, sıcak havanın yükselmesi ve daha soğuk, daha yoğun havanın alçakta birikmesinden kaynaklanır.

Havalandırma ekipmanlarını incelemek için tıklayınız.

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.